About cinsel isteksizlik hastalığı

Hamilelik belirtileri genellikle birçAlright kişi de değişkenlik gösterir. Anne adaylarının bazılarında oldukça fazla belirtiler yer alırken bazılarında ise herhangi bir belirtiye rastlanmaz. Bu durum tamamen kişiden kişiye göre değişir. Düzenli bir adet takvimi varsa eğer hamilelik zamanını buradan da kontrol etmeniz mümkün.

Bu nedenle adet gecikmesi olduğunda vakit kaybetmeden doktora gidilmelidir. Bu sayede en erken zamanda saptanan dış gebelik kadına ve tüplere zarar vermeden tedavi edilebilir.

Bir takım hormonal dengesizlikler veya döllenmiş yumurtanın anormal gelişimi de dış gebeliğin ortaya çıkmasında bir rol oynayabilir.

Anemi veya diğer kan kaybı belirtilerini kontrol etmek için tam bir kan sayımı yapılabilir. Ektopik gebelik tanısı konulursa, kan nakline ihtiyaç duymanız durumunda doktorunuz kan grubunuzu kontrol etmek için testler de isteyebilir.

Dış gebelik geçiren bir kadın daha sonra elbette hamile kalabilir. Ancak bu aşamaya geçmeden önce jinekoloğun gözlemi altında olmanız ve sıkı takip edilmeniz dış gebelik riskini ciddi anlamda azaltacaktır.

Ektopik gebelik belirtileri arasında alt karın bölgesinde ağrı, vajinal kanama ve genel rahatsızlık yer alır. Dış gebelik belirtileri şunlardır:

Gebelik süresi boyunca hem bebeğin hem de annenin sağlık durumu sürekli takip edilmelidir. Bunu yapan ve bu alanda uzmanlaşan kadın – doğum uzmanları birçAlright teknik ile bu işlemi profesyonel bir şekilde yapar.

Doktor, rektum ile vajina arasında Douglas boşluğu olarak adlandırılan bölgeyi gözlemler. Dış gebelik durumunda bu bölge şişkinleşir, bu da karın boşluğuna kanama ve ardından bu boşluğa kan akışı olduğunu gösterir.

Dış gebelik tedavisinde en uygun yöntem, anne adayının sağlık durumu, gebeliğin ilerleyişi ve diğer faktörlere bağlı olarak seçilir. Bu nedenle kadın doğum uzmanına danışılarak en doğru tedavi yöntemi belirlenmelidir.

Dış  gebelik geçiren bir kadının yeniden dış gebelik geçirme olasılığının hiç dış geçirmeyen kadınlara oranla daha yüksek olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları Uzmanları, hastalara adet gecikmesi yaşadvertisementıkları Detay durumlarda hiç vakit kaybetmeden bhcg değerlerine bakılarak, söz konusu değerlerin iki günde bir sağlıklı yükseldiğini ve gebeliğin ultrasonda görülebilecek aşamaya gelmesinden sonra rahim içerisinde yerleşmiş olduğunun teyit edilmesi gerektiğinin altını çizerler.

Dış gebelik geçirmiş olmanın gelecekteki gebeliklere etkisi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Genel olarak dış gebelik sonrası sağlıklı bir şekilde gebe kalma ve sağlıklı bir gebelik geçirme olasılığı vardır.

Bununla beraber bazı durumların da dış gebelik yaşanma ihtimalini artırdığından bahsederler. Söz konusu durumlar ise şöyle sıralanır;

Pek çAlright dış gebelik, ilaca dahi gerek kalmadan kendiliğinden yok olup vücut tarafından absorbe edilebilmektedir. Ancak bu durumun da riskleri olduğundan takibe alınacak hastanın çAlright iyi seçilmesi ve olası risklerin anlatılması gerekir.

Bu yüzden dış gebelik sıklıkla normal hamilelikle karıştırılan bir durumdur. Dış gebeliğin en çAlright görülen semptomları aşağıdaki gibidir:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “About cinsel isteksizlik hastalığı”

Leave a Reply

Gravatar